Asociace kempů České republikywww.camp-cr.cz
Asociace kempů České republiky

 Český systém kvality služeb (ČSKS)

Český systém kvality služeb je dobrovolný inovativní nástroj, který systematickým způsobem pomáhá  ke zvyšování kvality služeb v organizacích v oblasti cestovního ruchu a v navazujících službách. Vlastníkem systému je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, které na jeho realizaci spolupracuje s vybranými profesními asociacemi v cestovním ruchu (Asociace hotelů a restaurací ČR, Asociace kempů ČR, Asociace turistických informačních center ČR, Asociace lanové dopravy ČR). Veškeré informace o systému a možnosti zapojení do něho naleznete na www.csks.cz.

Koncepce systému vychází z jednoduchých zásad řízení kvality, přičemž jeho filosofií je poznání potřeb zákazníka a neustálé zlepšování kvality poskytovaných služeb v organizacích. Zapojeným organizacím systém umožňuje postupně získat odborné i praktické znalosti z oblasti řízení kvality ve službách a další odborné kompetence, které mohou využít při rozvoji svého podnikání. Úspěšné organizace získají prestižní, mezinárodně srovnatelnou značku, která pro zákazníka představuje příslib ověřené kvality služeb a zároveň je oceněním práce všech zaměstnanců organizace. 

Systém je vhodný pro všechny organizace, kterým záleží na svém dalším rozvoji a které mají zájem posilovat své postavení na trhu, jejich cílem je poskytovat služby nejvyšší kvality a naplňovat očekávání svých zákazníků.

Jaké jsou hlavní principy systému:

 • Zaměření na očekávání a spokojenost zákazníka
 • Podpora technických předpokladů kvality cestovního ruchu
 • Rozvoj měkkých předpokladů kvality a dalších dovedností
 • Respekt vůči specifickým potřebám zapojených organizací
 • Zaměření na efektivní komunikaci mezi vedením, zaměstnanci, zákazníky organizace a ostatními stranami, jako např. dodavatele
 • Rozvoj firemní kultury v organizaci

Český systém kvality služeb byl vytvořen s využitím licence německého systému Service Qualität Deutschland (SQD), který již více než deset let přispívá k rozvoji kvality služeb v Německu. Tento systém byl ve spolupráci s odborníky na oblast kvality služeb a cestovního ruchu analyzován a následně přizpůsoben pro aplikaci v českém prostředí.  Výsledný systém má ambice stát se v České republice respektovaným nástrojem, který přispěje ke zvýšení kvality poskytovaných služeb, jejichž úroveň je dlouhodobě v České republice vnímaná jako nedostatečná.

Co Vám ČSKS může přinést:

 •  metodickou a poradenskou pomoc při definování standardu kvality služeb v zapojených subjektech a při následné aplikaci těchto standardů
 • vnímání kvality pohledem zákazníků a zaměření se na potřeby zákazníků
 • standardizaci procesů v organizaci – usnadnění práce pracovníků
 • zpětnou vazbu o vnímání úrovně poskytovaných služeb
 • usnadnění komunikace
 • motivovanost a loajalita pracovníků – všichni jsme jeden tým
 • vzdělání 

Všem provozovatelů kempů a chatových osad doporučujeme zapojit se do tohoto inovativního systému a přispět tak ke zkvalitnění poskytovaných služeb.  Proces certifikace všem pomůže zaměřit se na poznání potřeb svých zákazníků a poskytování kvalitnějších služeb, rozšíření nabídky dle požadavků zákazníků. A věříme, že pokud se bude organizace opravdu řídit požadavky ČSKS a bude naplňovat postupně všechny svá opatření, pak bude zákazník odcházet spokojen a s naplněním všech očekávání, což povede k tomu, že bude šířit pozitivní reklamu a bude se vracet, čímž se zvýší atraktivnost a návštěvnost daného zařízení.

S certifikovanými poskytovateli služeb v cestovním ruchu se nyní můžete seznámit i v mobilní aplikaci. Aplikaci si můžete stáhnout prostřednictvím přiloženého QR kódu.  


Pojďte s námi cestou kvality!

Mapa ČR Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Pardubický kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj
Kontakt

Asociace kempů ČR

Náměstí Míru 925, 538 03 Heřmanům Městec

E-mail: info@camp-cr.cz

IČ: 14892928

Manažer: Martin Písař, tel. 607 682 433 email: pisar@camp-cr.cz

Předseda asociace: Bohumil Starý, tel. 602 371 768 email: stary@camp-cr.cz

Novinky

FOR Caravan - veletrh pro všechny milovníky dovolené na čtyřech kolech

Stovky novinek ze světa obytných vozů a automobilů představí od 9. do 11. března 2018 veletrh FOR CARAVAN. Na návštěvníky čekají 3 haly nabité vozy všech cenových kategorií. K vidění bude více než sedm desítek vystavovatelů, kteří představí to nejlepší z karavaninku a doplňků pro nezávislé cestování. Souběžně se uskuteční výstavy FOR BOAT a FOR TRAVEL. To vše o víkendu doplní cestovatelský festival Kolem světa. 

Více zde.

 

S výběrem správného kempu lidem pomáhají hvězdičky

Reportáž Radio Žurnálu si můžete poslechnout zde nebo si ji přečíst na stránkách na stránkách českého rozhlasu. 

 

Partneři
 
 
 
 
 
 

 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies