Asociace kempů České republikywww.camp-cr.cz
Asociace kempů České republiky

Kategorizace kempů a chatových osad

Prováděcí brožura

Prováděcí brožuru kategorizace si můžete stáhnout v několika jazycích:

Pravidla a realizace kategorizace:

1) Kategorizace je platná od 1.1.2012

2) Platnost kategorizace je 5 let vždy od data vydání certifikátu.

3) Žádost o kategorizaci přijímá Asociace kempů ČR (AKČR). Potřebný formulář naleznete po kliknutí zde.

4) Poplatky za kategorizaci:

a) členové asociace

  • základním členství -  ZDARMA
  • snížení členství - 2 500,- Kč
  • udržovací členství - 4 000,- Kč

b) nečleni asociace - 5 000,- Kč

5) Kategorizaci provádějí komisaři vyškolení z řad provozovatelů, členové Asociace kempů České republiky a uživatelů, jež zastupuje Federace Campingu a Caravaningu ČR (FCC ČR) – dále jen komisaři.

6) Kategorizace je prováděna komisaři, dle vydaných tiskopisů fyzicky, za přítomnosti provozovatele ubytovacího zařízení.

7) O provedené kategorizaci je vyhotoven zápis a je vydáno potvrzení o provedení kategorizace. Zápis včetně vyplněných tiskopisů je následně předán sekretariátu AKČR

8) Sekretariát na základě vyhodnocení zápisu o provedené kategorizaci, přidělí počet hvězdiček a následně zašle certifikát a tabulku se zařazením do příslušné kategorie.

9) Provozovatel může podat odvolání proti výsledku kategorizace do 15 dnů po obdržení certifikátu k rozhodčí komisi.

10) Rozhodčí komise je tříčlenná. Je sestavena ze zástupců AKČR, zástupce FCC ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR, odbor cestovní ruch. Výsledné stanovisko bude vydáno do 30 dnů od obdržení odvolání.

11) Během platnosti přidělené kategorizace budou prováděny namátkové kontroly komisaři, zda kontrolovaný stav odpovídá dané kategorizaci.

12) Změna přidělené kategorie v průběhu její platnosti je možná:

a) při změně technické vybavenosti zařízení, na základě vlastní žádosti provozovatele zařízení.

b) na základě zjištěných rozdílů s přidělenou kategorizací při provedené kontrole

13) Výsledky přidělené kategorizace (logo a certifikát) můžou být používány bez omezení ve vydávaných propagačních a studijních materiálech daného ubytovacího zařízení.

Mapa ČR Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Pardubický kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj
Kontakt

Asociace kempů ČR

Náměstí Míru 925, 538 03 Heřmanům Městec

E-mail: info@camp-cr.cz

IČ: 14892928

Manažer: Martin Písař, tel. 607 682 433 email: pisar@camp-cr.cz

Předseda asociace: Bohumil Starý, tel. 602 371 768 email: stary@camp-cr.cz

Novinky

 

COVID - Ubytování II opět i pro kempy a chatové osady

 
dovolujeme si vás informovat, že v úzké spolupráci s Českou unií cestovního ruchu se nám podařilo vyjednat, že opět i kempy a chatové osady jsou způsobilých žadateli v COVID - Ubytování II (v obou případech se musí jednat o stavbu ubytovacího zařízení).
Rozhodné období k němuž se dotace vztahuje: 22. 10. 2020 - 22. 01. 2021 (vyjma 3. 12. -17. 12. 2020)
Lhůty vyhlášené výzvy
Platnost výzvy: od 25. 01. 2021 do 31. 03. 2021, prodlouženo do 29. 4. 2021
Příjem žádostí o dotaci: od 01. 02. 2021 do 31. 03. 2021, prodlouženo do 29. 4. 2021
Elektronický formulář Žádosti o dotaci naleznete zde: zadosti.sfpi.cz
Žádost se podává prostřednictvím datové schránky ID: wikaiz5 nebo na podatelnu SFPI (Vinohradská 1896/46, 120 00 Praha 2)
Kontakt pro dotazy  k výzvě včetně formuláře žádosti o dotaci: covid-ubytovani@sfpi.cz
Kontakt pro dotazy ohledně výsledků řízení žádosti o dotaci a čerpání dotace: covid-ubytovani@mmr.cz
Více informací zde.

S výběrem správného kempu lidem pomáhají hvězdičky

Reportáž Radio Žurnálu si můžete poslechnout zde nebo si ji přečíst na stránkách na stránkách českého rozhlasu. 

Český systém kvality služeb

Představte svou nabídku na nejoblíbenějším turistickém portálu českých výletníků Kudy z nudy

Cestovatelský portál agentury CzechTourism Kudyznudy.cz zná osmdesát sedm procent Čechů, každý druhý na něm hledá inspiraci, když plánuje dovolenou nebo výlet po České republice. Znalost i sledování portálu Kudyznudy.cz je ve srovnání s podobnými portály v Česku jednoznačně nejvyšší. Právě proto jej jako jeden z významných marketingových komunikačních nástrojů využívá již řada podnikatelů a dalších organizací v cestovním ruchu – přidejte se i vy!

Kudy z nudy propojuje podnikatele a provozovatele s jejich návštěvníky. Vedle obvyklých muzeí, hradů, zámků a dalších památek nebo přírodních zajímavostí, jsou zde i nabídky sportovních a zážitkových aktivit, lázeňských a wellness zařízení, různých akcí a v neposlední řadě také služby z oblasti ubytování a gastronomie. Portál mohou ke své prezentaci využívat i kempy a chatové osady.

Redakce Kudy z nudy denně publikuje články inspirované aktuálním turistickým děním, tipy od partnerů v cestovním ruchu i samotných turistů. Web Kudy z nudy a jeho sociální sítě jsou tak pro české turisty jedinečným zdrojem inspirace a pomocníkem v plánování výletů po známých, ale i zatím neobjevených koutů České republiky. Od konce prosince 2019 mohou využít také mobilní aplikaci Kudy z nudy – tipy na víkend, která je dostupná jak v Google Play, tak v App Store.

Registrace na webu a správa profilu je velice jednoduchá a zcela zdarma!

Dlouhodobým partnerem Kudy z nudy je také Český systém kvality služeb. Ve společných mediálních kampaních představujeme organizace oceněné značkou Q.

Více na www.kudyznudy.cz.

Přihlaste se k odběru newsletteru Kudy z nudy a nezmeškejte turistické novinky a zajímavosti z celé České republiky

O nejoblíbenějším českém cestovatelském portále Kudyznudy.cz jste už určitě slyšeli. Nabízí více než 80 000 nápadů a tipů na výlety, přehled sportovních a zážitkových aktivit, lázeňských a wellness zařízení, různých akcí a v neposlední řadě také služby v oblasti ubytování a gastronomie. Web ke své prezentaci využívají i kempy a chatové osady. Je tak skvělou zásobárnou inspirace jak pro tvorbu produktů, tak pro koncové návštěvníky.

Kromě webu, aplikace a sociálních sítí nově redakce spustila také newsletter, ve kterém pravidelně zasílá balíček aktuálních doporučení a tipů na cestování po českých regionech, které uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní fajnšmekry. Díky jednoduché registraci na hlavní stránce webu Kudyznudy.cz si tak můžete zajistit přísun těch nejlepších tipů přímo do vaší e-mailové schránky.

Dlouhodobým partnerem Kudy z nudy je také Český systém kvality služeb. Ve společných mediálních kampaních představujeme organizace oceněné značkou Q.

Více na www.kudyznudy.cz.

Partneři
 
 
 
 
 
   

 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies